KODEKS POSZUKIWACZA

Ogólna dyskusja o wykrywaczach metali. Jaki wykrywacz kupić (opinie, testy, recenzje) ?

KODEKS POSZUKIWACZA

Postprzez wykrywaczemetali » 26 paź 2016, o 11:00

- Trzymaj się z daleka od wszelkich stanowisk archeologicznych i obiektów o wartości historycznej.

- Nie pozostawiaj po sobie bałaganu. By wydobyć drobny przedmiot z głębokości kilkunastu centymetrów nie trzeba robić dużego wykopu. Użyj ostrej łopatki lub dużego noża by wyciąć zgrabne półkole lub trójkąt, podnieś wycięty kawałek trawy lub gleby i wyjmij odnaleziony przedmiot, a następnie starannie przykryj dziurę wyciętym kawałkiem. Zrób to tak by nie było śladu że cokolwiek było wykopywane.

- Pomóż utrzymać Nasz Kraj w czystości, a tym samym pomóż sobie. Kapsle, folia aluminiowa, puszki są ostatnimi przedmiotami które mógłbyś wyrzucić - natkniesz się na nie znów gdy po jakimś czasie wrócisz w to samo miejsce. Zrób sobie i wszystkim przysługę; pozabieraj wszystek odnaleziony złom i wyrzuć go do najbliższego śmietnika.

- Nie wchodź na teren prywatny bez pozwolenia. Zawsze proś o pozwolenie właściciela.

- Zgłoś wszystkie odnalezione przedmioty o wartości historycznej w miejscowym muzeum. Powiadom właściwe organa jeśli natkniesz się na stanowisko archeologiczne.

- Jeśli odnajdziesz amunicję lub inny niebezpieczny obiekt nie ruszaj go. Oznakuj odpowiednio miejsce odnalezienia i powiadom właściwe służby.

- Zaznajom się z ustawodawstwem dotyczącym znalezisk.

- Będąc na wsi respektuj miejscowe obyczaje. Nie niszcz rosnących tam upraw, nie płosz zwierzyny.

- Nie unikaj okazji by pokazać i objaśnić działanie Twojego detektora osobie która o to poprosi. Bądź przyjazny, a być może z takiej rozmowy dowiesz się gdzie można prowadzić interesujące poszukiwania. Jeśli spotkasz innego poszukiwacza przedstaw się i porozmawiaj. Nawzajem wiele możecie się nauczyć.

- Pamiętaj że gdy prowadzisz poszukiwania ze swoim detektorem jesteś ambasadorem Naszego hobby. Nie psuj Nam dobrego imienia.
Avatar użytkownika
wykrywaczemetali
 
Posty: 40
Dołączył(a): 21 lis 2013, o 12:24

Powrót do Ogólna dyskusja o wykrywaczach metali

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron